Frengi Hastalığı, Frengi Hastalığı Nasıl Geçer, Frengi Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir

frengi hastalığı tedavisi, frengi hastalığının tedavisi var mı, frengi nasıl tedavi edilir, frengi tedavisi nasıldır

Frengi tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Frengi, bulaşıcı deri hastalıklarından biri olup sağlığı olumsuz etkileyerek, yaşam kalitesini çürütmektedir. Vücutta kırmızı kabarıklar şeklinde görülen bu hastalık ellerde, cinsel organda, göğüs uçlarında, dilde, avuç içlerinde, burun kenarlarında meydana gelmektedir. Bazen kabuklu ve sulanmış şekilde de olabilir.

 

Uzun yıllar boyunca Frengi hastaları, bu hastalıkla baş etmek zorunda kaldılar. Alexander Fleming isimli bilim adamı bu hastalığa çare bularak hastalığın tedavisini mümkün kıldı. Frengi tedavisi için mucize buluş, penisilindir. Erken evrelerde hastaya yapılan 2 penisilin; geç evrelerde hastaya yapılan 3 penisilin sayesinde bu hastalık geçmektedir. Her hastalıkta olduğu gibi Frengi hastalığının tedavisi içinde hastalığın erken evrede teşhisi edilmesi son derece önem taşır.

Frengi hastalarına uygulanacak olan penisilinin dozu ve uygulama şekli hekim tarafından belirlenir. Özellikle cinsel bölgede bulunan yaralar için hastalar kesinlikle kendi kendilerine tedavi uygulamamalıdır. Bulaşıcı bir hastalık olan Frengi, tedavi edilmeye başladığı andan 24 saat sonra bulaşıcılığını kaybeder.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver