Fotoğrafçılık Bölümü Okuyanlar Ne Olur Fotoğrafçılık İçin Hangi Bölüm Okula Gidilmelidir Fotoğrafçılık Maaşları Ne Kadar

Fotoğrafçılık Mesleği Nedir Fotoğrafçılık Nasıl Olunur Fotoğrafçılık Ne İş Yapar Fotoğrafçılık Mesleği Nedir, Bilgileri Maaşları

Fotoğrafçılık Mesleği Nedir, Ne İş Yapar Nasıl Olunur Şartları ve Maaşları, Meslekler Rehberi, Fotoğrafçılık Mesleği Hangi Okul okunmalıdır geleceği ve Ne Kadar Maaş Alır

Ziyaretçilerimiz için Fotoğrafçılık Mesleği ile ilgili bilgileri paylaştık. Bu bölümde çalışmak isteyenler ve ya düşünenler için gerekli tüm bilgileri bu yazıda görebilirsiniz. Meslek seçiminizi yapmadan önce mutlaka istediğiniz mesleğin şartlarını, iş olanaklarını, maaşlarını ve geleceğini mutlaka inceleyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Fotoğrafçılık Mesleği

Fotoğrafçılık Programının Amacı : Fotoğraf tekniği ve fotoğraf sanatı alanında çalışacak teknik elemanları yetiştirmektir.

Fotoğrafçılık Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Fotoğraf programında fizik kimya ve genel kültür derslerinden başka fotoğraf teknikleri konusunda teorik dersler okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.

Fotoğrafçılık için Gereken Nitelikler : Fotoğraf programında okumak isteyenlerin renkleri ve şekilleri algılama yeteneklerinin yüksek olması ve estetik görüş sahibi olmaları beklenir.

Fotoğrafçılık Programının Bulunduğu Üniversiteler ve Fakülteleri :

ONSEKİZ MART ÇANAKKALE MESLEK YÜKSEKOKULU
KOCAELİ HEREKE ÖMER İSMET UZUNYOL MESLEK YÜKSEKOKULU
YILDIZ TEKNİK YILDIZ MESLEK YÜKSEKOKULU

Fotoğrafçılık Mezunlarının Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler : Fotoğraf programını bitirenlere “Fotoğraf Teknikeri” unvanı verilir. Fotoğraf teknikeri fotoğrafı çekilecek cismin ışık durumuna göre, konumunu belirler; çekilen fotoğrafı kimyasal maddelerle banyo eder; fotoğrafı karta basar, üzerinde gerekli düzeltmeleri yapar.

Fotoğraf Teknikerlerinin Çalışma Alanları : Fotoğraf teknikerleri matbaalarda, basında, grafik ve reklam şirketlerinde özel ve resmi televizyon kuruluşlarında görev alabilirler, isterlerse özel işyeri açabilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver