Formül Nedir Hakkında Bilgi

Formül Nedir

Formül anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Formül Nedir, Formül Ne Anlama Gelir, Formül Ne Demektir, Formül Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Formül ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Formül Anlamı

Aynı nitelikte olaylar için, değişik veriler kullanılarak sonuç almaya yarayan ve matematiksel bir eşitlik biçiminde genelleştirilmiş simgesel yazılış. Örneğin uzunluğu 1 olan basit bir sarkacın, yerçekimi ivmesi g olan bir yerdeki periyodu (T), formülüyle verilir. İkinci dereceden bir bilinmeyenli Ax2+ Bx + C=0 denkleminin diskriminantı (Æ),Æ = B2 – 4 AC formülüyle hesaplanır. Çeşitli bilim dallarında bu türden sayısız formül vardır. Formüller uygulamada sonuca ulaşmayı hızlandıran çok yararlı genellemelerdir.

Konu ile ilgili aramalar: Formül Nedir Formül ödev ara Formül kelime anlamı Formül sözlükte ara Formül ansiklopedi bilgi bankası ara Formül ne demek Formül neye denir

Formül ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver