Formda Kalmak İçin, Formda Kalmanın Yolları, Formu Koruma Yolları

formu korumak için, formu korumak için yapılması gerekenler, formumuzu nasıl koruruz,

Formu korumanın yolları nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Yaz mevsimi geldiği zaman uzak bir yerlere tatile gidecek ve bir süreliğine spor merkezinizden uzak kalacaksınız eğer spor yapamayacağım, formum bozulacak diye hiç endişe etmeyin. Yaz aylarında havanın o güzel etkisi ile günün belirli saatlerinde dışarıda egzersiz ve spor yaparak formunuzu koruyabilirsiniz. Hele ki yaz mevsiminin en ideal sporu olan yüzmeyi bol bol yapabilir, yüzerken hem eğlenip hem de formda kalabilirsiniz.


Sürekli egzersiz ve spor yapan birisinin vücudu bu tür aktivitelere alışık olduğu için, spordan uzak kalındığında haliyle vücut, “n’oluyor” diyecektir. Alışmış olduğu çizgiden şaşan vücutta tıpkı sizin gibi kendini salacak ve o muhteşem fiziğiniz bir anda yok olacaktır. Bu sebeple sizlere formu koruma yolları hakkında bilgiler sunmak istiyoruz.

Yaz aylarını rahat ve sağlıklı geçirmek için suyun kaldırma kuvvetinden faydalanın. Yüzmek hem eğlenceli hem de sağlıklı bir uğraştır ancak yüzerken eklemelerinize fazla yüklenmemelisiniz. Aksi durumda çabuk yorulur, yüzmeye devam edemez ve amacınıza haliyle ulaşamazsınız. Mutlaka dikkat etmeniz gerekenlerden biri de uzun mesafeli yüzmelerde (özellikle denizde) önce egzersiz yapmalı kaslarınızı yüzmek için hazırlamalısınız. Yoksa ayağınıza kramp girebilir.

Kano yapmak, dik yamaçlarda yürümek, plajda voleybol oynamak, kumda futbol oynamak, havuzda aerobik hareketler yapmak yürümek, bisiklet sürmek ve  koşmak gibi aktiviteler yaz aylarında formda kalmanızı sağlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver