Fon Nedir Hakkında Bilgi

Fon Nedir

Fon anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Fon Nedir, Fon Ne Anlama Gelir, Fon Ne Demektir, Fon Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Fon ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Fon Anlamı

Bir kurum ya da iş için gerektiğinde harcanmak üzere ayrılan para. Bir hizmetin görülmesi, bir plânın yürütülmesi için sağlanan parasal kaynak ya da özel bir hesaba yatırılan para ya da sermaye.

Fon, Sermaye Piyasası Kurulu’nca yetkilendirilmiş kurumların yatırımcılardan topladığı birikimlerle riski dağıtmak amacıyla içerisinde birden çok hisse senedi, devlet tahvili, döviz, değerli maden ya da faiz getirili değerli kâğıt olacak şekilde çeşitlendirerek oluşturduğu portföydür. Yatırımcılar fondaki birikimlerine karşılık bir katılım belgesi alırlar. Faiz fonları, hisse senedi fonları, karışık fonlar ve nesil fonları olarak çeşitlenir. Sermaye piyasalarında büyük işlem hacmine sahip olan bir yatırım enstrümanıdır.

Konu ile ilgili aramalar: Fon Nedir Fon ödev ara Fon kelime anlamı Fon sözlükte ara Fon ansiklopedi bilgi bankası ara Fon ne demek Fon neye denir

Fon ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver