Folik Asit Eksikliği Anemisi, Folik Asit Eksikliği Anemisi İçin Ne Yapılır, Folik Asit Eksikliği Anemisi Nasıl Geçer

folik asit eksikliği anemisi nasıl iyileşir, folik asit eksikliği anemisi nasıl tedavi edilir, folik asit eksikliği anemisi tedavi yolu, folik asit eksikliği anemisi tedavi yöntemleri

Folik asit eksikliği anemisi tedavisi

Folik asit eksikliği anemisi göğüs ağrısı, baş ağrısı, yorgunluk, beniz uçukluğu, dilde iltihaplanmaya, nefessizliğe ve ileri ki evrelerde ayaklarda karıncalanmaya yol açan kansızlık hastalığıdır. Bu belirtileri kendinizde hissettiğiniz zaman uzman bir hekime başvurmalı ve folik asit eksikliği anemisi için tedaviye başlamalısınız. Uzman hekiminiz folik asit eksikliği anemisine neden olan kırmızı kan hücrelerinin ne denli eksik olduğunu anlamak için size birkaç test uygulayacak ve ardından tedavi sürecine başlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Folik asit eksikliği anemisinin tedavisi

Folik asit eksikliği anemisinin tedavisi için bu hastalığa neden ola kırmızı kan hücrelerinin varlığı ile hemoglobin ve folik asit seviyelerini ortaya çıkartmak için tam kan hücresi sayımı testi yaptıktan sonra, eğer ki bu rahatsızlığa yol açan beslenme eksikliği değilse, folik asit takviyesi önerecektir. Folik asit eksikliğine yol açan neden folik asitten yoksun bir beslenme ise, folik asitten zengin olan besinleri tüketmeniz ile sorun ortadan kalkacaktır.

Folik asit eksikliğine yol açan nedenler başka bir rahatsızlıktan dolayı kullanmış olduğunuz ilaçlar ise, bunlara ek olarak hekiminiz size folik asit hapı reçete eder. Folik asit haplarının kullanımı güvenlidir, ancak bazı hastalara 400 mikrogramdan fazlası zarar olduğu için, folik asit hapı hekim kontrolü dışında kullanılmamalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver