Fmf Tedavi

Etiketler: fmf tedavi hakkında, fmf tedavi nedir, fmf tedavi yöntemleri, fmf tedavi yöntemi, fmf tedavi ile, fmf tedavi sayesinde, fmf tedavi nasıl olur, fmf tedavisi, fmf, tedavi, tedavisi, fmf tedavisi için, fmf tedavisi hakkında, fmf tedavisinedir, fmf tedavisi nasıl olur, fmf tedavisi için bitkiler, fmf tedavisi için bitkilse kür, fmf tedavisi için şifalı bitki, fmf tedavisive önlemler


Fmf tedavisi için neler yapılmalı? Sorusuna yanıt olarak fmf tedavisi için şifalı bitkiler ve fmf tedavi yöntemleri hakkında faydalanacağınız bilgiler bu makalede yer almaktadır.

Fmf (Ailevi Akdeniz ateşi) tedavisi mevcut bir hastalıktır. Bu hastalığın tedavisi aileden geçişi olan bir hastalık olması sebebiyle,hastalığın tamamiyle ortadan kalkmasına yardımcı olabilecek bir tedavi değildir. Sadece hastalığın oluşturduğu bozuklukları kısmen ortadan kaldırmaya yöneliktir.
Ve bu amaçla kolşisin ilacı kullanılmaktadır. Kolşisin çiğdem (Colchicum autumnale) bitkisinden elde edilmektedir ve ülkemizde Colchicum dispert ve Kolsin isimleriyle satılmaktadır (0,5 mg draje). İltihabı baskılayıcı özellikleri nedeniyle gut ve Behçet hastalığı gibi başka hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır.

Ailevi Akdeniz ateşi tedavisinde kolşisin 2 önemli amaçla kullanılır:

Sponsorlu Bağlantılar

Atakların engellenmesi ve ya hafifletilmesi:
Düzenli olarak kolşisin kullanan hastalarda ataklar ya hiç tekrarlamaz ya da daha öncekilere oranla çok daha seyrek gelir ve hafif geçerler. Sadece atak döneminde kullanılmasının bir yararı yoktur ve bu şekilde başlamış olan atağı geçirici bir etki sağlamaz. Etkinliği ilacın düzenli kullanımına bağlıdır ve ataklardan ” koruyucu” bir etkinliktir.

Amiloidoz gelişiminin engellenmesi:
Kolşisin düzenli ve yeterli dozda kullanıldığında amiloidoz gelişimini engeller hatta, amiloidoz gelişmiş hastalarda idrarla protein kaybı ve böbrek yetersizliği belirtilerinde bir miktar düzelme bile sağlayabilir.
Alınması gereken kolşisin dozu hastanın kilosuna göre farklılık göstermekle beraber günde 1 mg üzerinde olması önerilmektedir. Bu doz günde bir ve ya 2 seferde alınabilmekteDİR. Doz aksamalarının atakların tekrarlanmasına neden olabildiği bilinmektedir.

Bu hastalık türkiyede çok bilinen bi hastalık olmamakla birlikte bireylerin malesef hayatını zorlaştırmaktadır..
Bu hastalıgın teşhisi çok önemlidir..bu yüzden mutlaka agrılar diger agrılarla karıştırılmamalıdir.sıkıntı ve stresin agrıları tetikledigi uzmanlarca söylenmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver