Flash disk virüslerini taratmak flaşhdisk virüsleri nasıl temizlenir resimli anlatım Flashdiskleri iptal etmek Flashdisklerin ve Hard disklerin otomatik başlaması nasıl iptal edilir

Etiketler: Bozulan dosya uzantılarını veya başlangıç ayarlarını nasıl kuratarırım, Çalışan virüsleri Görmek için, usb den gelen virüsler nasıl engellenir

Flash diskten Gelen Virüsler Nasıl Silinir Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Flash diskten Gelen Virüsler Nasıl Silinir

Genellikle başka bilgisayarlardan veri taşımak için kullandığımız flashdisk’ler korumasız olduklarından virüs ve casus yazılımların çok çabuk bulaşmasına neden olmakta ve bilgisayarınıza usb veri hattı üzerinden kolaylıkla bulaşmakta ve bir çok anti-virüs programı bu konuda zayıf kalmaktadır. USB VIRUS SCAN programı ile artık flashdisklerden korkmanıza gerek yok.

Buraya tıklayarak USB VIRUS SCAN programını indirebilirsiniz.
Program kurumunu tamamladıktan sonra aşağıdaki gibi bir pencere karşınıza gelecek. Küçük ve hızlı bir program olduğu için anti-virüs programları gibi bilgisayarınızı yavaşlatmaz.

Şimdi menülerini inceleyelim. Aşağıda görünürdei menüleri inceleyebilirsiniz ve onun altında incelemeleri bulunuyor.

Aslında bu ayarların hepsini bilmeniz gerekmiyor. Programı ayrıntılı incelemek isteyenler için detaylarıyla anlattık.

1- Flash disk virüslerini taratmak

Program ilk açıldığında karşınıza gelen bu pencerede Start tuşuna basarsanız hemen taramaya başlıyor. Eğer güncelleme yapmak isterseniz alt taraftaki Update tuşun bastıktan sonra taratabilirsiniz. böylece program güncel virüsleri de öğrenmiş olur.

2- Çalışan virüsleri Görmek için
Bu kısım biraz uzman arkadaşlara göre. Eğer bilgisayarda bir ağırlık farkettiyseniz bunun sebebini anlamak için aşağıda resimde gösterilen bölümü aşıp burada çaışmakta olan tüm uygulamaları görebilirsiniz. Virüs olduğundan şüphelendiğiniz uygulamayı da bir tıklama ile kapatabilirsiniz. burada örnek olarak not defterini açtım. listede görüyorsunuz. esas adı notepad.exe olarak görünüyor.

3- Flashdiskleri iptal etmek:
Aşağıdaki ayarları kullanarak bilgisayarınıza flashdisk takılmasını engelleyebilirsiniz. böylece siz yokken flashdisk takıp virüs bulaştırılmasını engelleyebilirsiniz. gerçi bu program varken biraz zor bulaşır ama her ihtimali düşünmek lazım.

4- Flashdisklerin ve Hard disklerin otomatik başlaması nasıl iptal edilir
Aşağıdaki menüyü kullanarak flashdiskleri koruma altına alabilirsiniz. tek yapmanız gereken Immunity kısmını açıp aşağıdaki Apply tuşuna basmak. Eğer hard diskleri de korumaya almak isterseniz Sağdan Local Disk seçeneğini işaretleyin ve tekrar Apply tuşun basın.

Bu sistemin çalışması şu şekilde. Virüsler bilgisayarınızda dağılmak için Autorun.ini isimli bir dosya oluşturur. eğer böyle bir program olmazsa virüsler otomatik kendini kopyalayamaz. Program bu bölümde devreye giriyor ve bilgisayarınızda Autorun.ini isimli bir klasör yapıyor. böylece virüsler aynı isimde bir dosya oluşturamıyor. dikkat edin program dosya üretmiyor, klasör üretiyor.
Not: Autorun.ini isimli klasörü siz de silemezsiniz. gerek yok ama ille de silmek isterseniz aynı menüyü açıp Cancel tuşuna basarsanız Autorun.ini klasörü silinir.
5- Bozulan dosya uzantılarını veya başlangıç ayarlarını nasıl kuratarırım?
Bazı virüsler bilgisayarınızda klasör özelliklerini iptal eder. mesela gizli dosyaları gösterme menüsünü bozarak kendini gizlemeye çalışırlar. bu tip ayarları aşağıdaki bölümden düzeltebilirsiniz.

Klasör veya başlangıç ayalarınız mı bozuldu: önce 1 nolu kısma basın sonra 2 numaraya. hepsi bu.

6- Virüslerden kesin kurtuluş için, buprogram otomatik başlasın mı? Program açılışta kendisi başlamıyor. bunu ayarlamak için aşağıdaki iki seçeneğe tıklamanız yeterli aslında yapmanız gereken En önemli ayar bu. çünkü program kapalı iken virüsler bilgisayarınıza girebilir. Programı kurduktan sonra mutlaka bu ayarı yapın.

Son Aramalar: Bozulan dosya uzantılarını veya başlangıç ayarlarını nasıl kuratarırım, Çalışan virüsleri Görmek için, Flash disk virüslerini taratmak, flaşhdisk virüsleri nasıl temizlenir resimli anlatım, Flashdiskleri iptal etmek, Flashdisklerin ve Hard disklerin otomatik başlaması nasıl iptal edilir, usb den gelen virüsler nasıl engellenir, usb tarama, usb virüs engelleyici, usb virüs koruma, usb virüs nasıl temizlenir, usb virüs programı, usb virüs programı free download, usb virüs programı indir, usb virüs programı resimli anlatım, usb virüs scan, usb virüs tarama, usb virüs tarayıcı, usb virüs temizleme, usb virüs temizleme resimli anlatım, usb virüslerden kurtulma, usb virüsü

usb den virüs temizleme, isimli flaşlar, not defteri ile virüs silme, usb den virüs temizleme donanım haber, mp3 ün virüsü nasıl silinir, flaş virüs temizleme, flaş bellekten virüs silme nasıl oluyor??, usb belleğimdeki virüs silinebilir mi, lg telefon virüs temizleme, samsung ultrabook u hariciden başlatamıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver