Flaş Nedir Hakkında Bilgi

Flaş Nedir

Flaş anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Flaş Nedir, Flaş Ne Anlama Gelir, Flaş Ne Demektir, Flaş Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Flaş ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Flaş Anlamı

Fotoğrafçılıkta, kısa süreli güçlü bir ışık elde etmekte kullanılan ışık kaynağı. Fotoğraf makinesinin deklanşörüne basıldığında flaşın içindeki kondansatör, oksijen dolu lambanın tungsten filamanı (teli) üzerinden boşalarak, alüminyum, magnezyum ya da zirkonyumdan yapılmış telin yanmasına yol açar. Böylece güçlü bir ışık elde edilir. Bu tür flaşlar kullanıldıktan sonra atılır. Bunlar, her yüzünde bir tane olmak üzere küp şeklinde dörtlü flaşlardır. Günümüzde (özellikle profesyonel fotoğrafçılıkta) ise, içinde bir deşarj lambası bulunan ve her çakıştan sonra akümülatöründen hızla dolan, aküsü boşalana kadar da art arda çakabilen elektronik flaşlar kullanılmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Flaş Nedir Flaş ödev ara Flaş kelime anlamı Flaş sözlükte ara Flaş ansiklopedi bilgi bankası ara Flaş ne demek Flaş neye denir

Flaş ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver