flaş bellek nasıl şifrelenir flaş bellek şifreleme flaş bellek şifreleme programı USB bellek içerik koruma

Etiketler: flaş bellek, flaş bellek koruma, USB bellek nasıl şifrelenir

USB Bellek Şifreleme Programı Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

USB Bellek Şifreleme Programı

Rohos Mini Drive adlı ücretsiz ve küçük yazılım sayesinde USB belleğinizi diğer adı ile flaş belleğinizi şifreleyebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olarak dağıtılan Rohos Mini Drive adlı program ile USB belleğinizde yönetici yetkilerine gerek duymadan şifrelenmiş bölümler oluşturabiliyorsunuz. Yapmanız gerekenleri sırası ile anlatacağız. İlk yapmanız gereken şey sayfanın altında bulunan indirme linkine tıklayıp sadece 2.2MB dosyayı bilgisayarınıza indirmek ve kurulumu gerçekleştirmek olmalıdır.

Programın ikonuna tıklayarak programı çalıştırıyorsunuz. Programı çalıştırdıktan sonra “Setup USB flash drive” seçeneğine tıklayıp USB flaş belleğinizi bilgisayarınıza takıyorsunuz. Rohos Mini Drive USB belleğinizi otomatik olarak tanıyacaktır. Daha sonra “Change…” linkine tıklıyorsunuz. Buradan sırasıyla sürücü harfini, disk boyutunu, dosya sistemini ve şifreleme algoritmasını değiştirebilirsiniz. “Specify password to access disk” ve “Confirm password” alanlarına istediğiniz şifreyi girdikten sonra “Create disk” düğmesine tıklıyorsunuz. Şifrelenmiş bölümün oluşturulması biraz zaman alabilir. Oluşturma tamamlandıktan sonra şifrelenmiş sürücünüze Bilgisayarım sekmesine tıklayarak farklı bir disk gibi ulaşabilirsiniz. Dosyalarınızı kaydettikten sonra sürücüyü korumaya almak için sistem tepsisindeki Rohos simgesine sağ tıklayıp Disconnect’i seçmeniz korumayı başlatacaktır.

Rohos Mini Drive’ın yüklü olmayan herhangi bir bilgisayarda sürücünüze erişmek için Bilgisayarım’dan USB belleğinize girmeniz ve “Rohos mini.exe” dosyasına çift tıklamanız daha sonra şifre ekranına şifrenizi yazmanız yeterlidir.

İndirme Linki: www.rohos.com/free-encryption/downloads/

Son Aramalar: flaş bellek, flaş bellek koruma, flaş bellek nasıl şifrelenir, flaş bellek şifreleme, flaş bellek şifreleme programı, USB bellek içerik koruma, USB bellek nasıl şifrelenir, USB bellek şifreleme

usb bellek şifreleme, usb bellek şifreleme programı full, toshiba flash bellek şifreleme, toshiba flash bellek şifreleme programı, toshiba usb şifreleme, usb bellek şifreleme nasıl yapılır, usb disk şifreleme programı, usb kilitleme programı, usb şifreleme programı, usb disk şifreleme

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver