Flamingo Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Flamingo Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Flamingo anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Flamingo Nedir, Flamingo Ne Anlama Gelir, Flamingo Ne Demektir, Flamingo Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Flamingo ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Flamingo Anlamı

Flamingo Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Kuşlar (Aves) sınıfının, flâmingolar (Phoenicopterioformes) takımındaki türlere verilen genel ad. Boyları 130 cm, ağırlıkları 3,5 kg kadardır. Tüyleri beyaz ve pembe, kanatları siyahtır. Ayakları pembe renklidir. Boyunları çok uzun ve “S” şeklindedir. Bacakları ince ve uzundur. Sığ ve acı-tuzlu sularda yaşarlar. Alg ve yumuşakçalarla beslenirler. Türkiye’nin uygun yörelerinde kışı geçiren göçmen kuşlardır. Orta Anadolu’daki bazı yörelerde tüm yıl bulunabilirler.

Konu ile ilgili aramalar: Flamingo Nedir Flamingo ödev ara Flamingo kelime anlamı Flamingo sözlükte ara Flamingo ansiklopedi bilgi bankası ara Flamingo ne demek Flamingo neye denir

Flamingo ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver