Fizyoterapi Nedir Hakkında Bilgi

Fizyoterapi Nedir

Fizyoterapi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Fizyoterapi Nedir, Fizyoterapi Ne Anlama Gelir, Fizyoterapi Ne Demektir, Fizyoterapi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Fizyoterapi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Fizyoterapi Anlamı

Fizik tedavi olarak da bilinir. Hastalıkları; su, ısı, ışık, hava, elektrik gibi fiziksel ve mekanik yöntemlerle tedavi etme.
Üniversite ve eğitim kurumlarında bu konuya özel Fizik tedavi ve rehabilitasyon (FTR) bölümleri bulunmakta ve bu okullardan mezun olanlar fizyoterapist olarak adlandırılmaktadır. Ayrıca tıpta uzmanlık alanlarından olan Fizik tedavi ve rehabilitasyon anabilimdalında uzmanlaşanlar ise FTR doktorlarıdır. İlgili tedavi merkezlerinde doktor ve fizyoterapistler birlikte çalışmaktadır. Tıp dilinde; “optimum nöromüsküloskeletal fonksiyonu edinme veya geri kazanmayı amaçlayan tedavi” olarak açıklanan fizyoterapinin uygulanması bazen uzun yıllar sürebilir.

Fizyoterapide amaç, bireylerin yaşamsal faktörleri sağlıklı olarak yerine getirebilmesini sağlamaktır. Fizyoterapi, fiziksel uygulamanın dışında duygusallık ve sosyal ilişkiler gibi unsurları da kapsar. Fizik tedavi, bu konunun eğitimini almış uzman fizyoterapistler tarafından yapılmaktadır. Tedavi uygulaması öncesinde bir takım laboratuvar bulguları ile muayeneye başvurulur. Elektrodiagnostik elektromiyografi (sinir iletim hızı) testi gerekli görülebilir. Fizik tedavi için özel bakım merkezleri, geriatri, nörolojik, fitness merkezleri ve spor eğitim tesisleri gibi alanlar bulunmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Fizyoterapi Nedir Fizyoterapi ödev ara Fizyoterapi kelime anlamı Fizyoterapi sözlükte ara Fizyoterapi ansiklopedi bilgi bankası ara Fizyoterapi ne demek Fizyoterapi neye denir

Fizyoterapi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver