Fıtık Hastalıklarına Yer Çekimsiz Tedavi, Yer Çekimi Olmadan Fıtık Nasıl Tedavi Edilir, Yer Çekimi Olmadan Fıtık Tedavisi

yer çekimsiz bel fıtığı tedavisi, yer çekimsiz boyun fıtığı tedavisi, yer çekimsiz fıtık tedavisi, yer çekimsiz ortamda bel fıtığı tedavisi

Yer çekimsiz ortamda fıtık tedavisi

Daha önceden bel ve boyun ağrıları bulunan hatta bel ve boyun fıtığı hastası olan astronotların uzaya gidip gelmelerinin ardından bu sorunlarının yok olduğunu fark etmeleri üzerine araştırmalar yapıldı ve günümüzde bel ve boyun fıtığında yer çekimsiz ortamda tedavi uygulamasına başlandı. Yer çekimsiz ortamda yapılan bel ve boyun fıtığı tedavisinin adı ise Cerrahisiz Dekompresif Traksiyon’dur. Hiçbir cerrahi işleme gerek kalmadan yapılan bu tedavi yöntemi birkaç seansta sorununuzdan kurtulmanızı sağlıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Uzmanların yapmış oldukları araştırmalar sonucunda bel ve boyun fıtığı tedavisi için geliştirilen bu yöntem %75′lik bir başarı sağlıyor. Yer çekiminin olmadığı uzayda astronotların belindeki yük azaldığı için bel fıtığı ve ağrılarından eser kalmıyor.

Samsun Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimi Dr. Rabia Cerrah Karanfil yer çekimsiz ortamda fıtık tedavisi için geliştirilen Cerrahisiz Dekompresif Traksiyon yöntemini şöyle anlatıyor: ”Bu cihazı bel ve boyun fıtığı olan hastaların tedavisinde kullanıyoruz. Hastalar bize başvurmadan önce fizik tedavi uzmanına muayene oluyor. Gerekli tetkiklerin ardından biz hastayı tedavi programına alıyoruz. Bel ve boyun fıtığı olan hastalarda fıtığın baskısını ortadan kaldırıp hastayı tedavi ediyoruz. Bu cihazın farkı yer çekimi olmayan bir ortamda hastaya basınç uygulanmadan traksiyon yapılmasıyla gerçekleşiyor.”

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver