Fişek Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Fişek Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

Fişek anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Fişek Nedir, Fişek Ne Anlama Gelir, Fişek Ne Demektir, Fişek Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Fişek ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Fişek Anlamı

Tüfek, tabanca gibi hafif ateşli silâhların içine, atılmak üzere sürülen ve içinde barut bulunan bir kovanla bu kovanın ucuna yerleştirilmiş mermiden oluşan cephane; kurşun. Kovan, mukavvadan ya da madenlerden olur. Tüfek, tabanca kovanları pirinçten yapılır. Silindir biçimindeki bu kovanların içine, mermiyi istenilen uzaklığa fırlatmaya yetecek kadar barut konur. Kovanın ucu, mermiyi tutacak biçimde daraltılmıştır. Kovanın ucundaki mermi, kurşun ya da çelikten yapılmış, uca doğru sivrilen bir silindirdir. Av tüfeklerinde kullanılan kovanlar birkaç kat, kalın, sağlam mukavvadan yapılır. Bunların alt tarafı da pirinçtir. Barut, kovanın pirinç kısmında bulunur; mukavva bölümüne de saçmalar doldurulur.

Konu ile ilgili aramalar: Fişek Nedir Fişek ödev ara Fişek kelime anlamı Fişek sözlükte ara Fişek ansiklopedi bilgi bankası ara Fişek ne demek Fişek neye denir

Fişek ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver