Firefox Ziyaret kaydı tutma sınırı friefox geçmişi temizleme friefox hızlandırmanın yolları friefox hızlanması

Etiketler: firefox, Firefox hızlandır, friefox turbo

Firefox’unuzu hızlandırın Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Firefox’unuzu hızlandırın

Dünyada her 5 kullanıcıdan biri firefox kullanıyor. Firefox’un ayrıcalıkları kullanıcı sayısını artırıyor piyasada kendine yer edinen firefox hızını ve performansını bilgisayarın donanımsal özelliklerinden çıkartıyor tabi buda bilgisayarınızı yoruyor bunu engellemek tabiî ki mümkün…

Güçlü bir tarayıcı olan Firefox, bunu tükettiği sistem kaynaklarıyla da belli ediyor. Ancak geçmiş için ayırdığınız boyutu kısıtlamak, tarayıcınızı hızlandırmanıza bir nebze de olsa yardımcı olabilir.

Firefox’un Araçlar sekmesinde Seçenekler’e tıklayın. Açılan ekranda Gizlilik sekmesine gelerek, “Ziyaret kaydı tutma sınırı” satırının yanındaki varsayılan 90 gün ibaresini 5 ya da 10 gün gibi daha makul bir zaman aralığına indirin.

Ayrıca bu işlemin ardından tarayıcı geçmişinizi temizleyip, Firefox’u baştan başlatmanız da gerekiyor. Sonrasında Firefox açılışlarınızın daha hızlı hale geldiğini fark edeceksiniz.

Son Aramalar: firefox, Firefox hızlandır, Firefox Ziyaret kaydı tutma sınırı, friefox geçmişi temizleme, friefox hızlandırmanın yolları, friefox hızlanması, friefox turbo, friefoxu nasıl hızlandırırım

firefoxta kayıt tutma

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver