Firefox Yönetim Satırı Eklentisi Ücretsiz İndir Ubiquity Türkçe Kullanımı Hakkında Bilgi

Firefox Yönetim Satırı Eklentisi Ubiquity Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır? Türkçe Açıklama – Windows 8,7,Vista, Xp Programları ve Mobil Uygulamaları Son Sürüm

Aşağıda Ubiquity isimli program için kısaca tanıtımı, neye yaradığı, genel özellikleri ve en son sürümü (yeni versiyon) download linki yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Firefox internet tarayıcısı için Mozilla tarafından geliştirilen bu eklenti ile tarayıcınızdaki birçok işlemi bir yönetim satırından DOS mantığı ile yapabilirsiniz. İnternette bulduğunuz birşeyi, bir yazıyı yada Google Maps üzerindeki bir haritayı bu küçük eklenti sayesinde kolaylıkla gönderebilirsiniz. Tek yapmanız gereken belirli kısayol tuşlarını girip eklentiyi aktif hale getirmek ve sonra komutları girmek. İngilizce olan bu komutlar ile açık olan eposta hesabınızdaki kişilere erişebilir ve oradan istediğiniz kişiye anında bir eposta göndermeye hazır olabilirsiniz. CTRL + BOŞLUK tuşları ile aktif hale gelen eklenti ile birçok işlemi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Google Translate desteğini de arkasına alan Ubiquity sayesinde dilini bilmediğiniz bir yazının istediğiniz bölümünü farenizle seçip ardından eklentiyi kısayol tuşları ile aktif hale getirip sonra da “translate to english” veya istediğiniz herhangi bir başka dile çevirebilirsiniz. 

Önemli! Google Translate’in Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Bu sebeple “translate to turkish” komutu işe yaramayacaktır. Google Translate’in Türkçe dil desteğinin bulunmamasının sebebi ise Türkçe’nin sondan eklemeli bir dil olmasıdır. Bu yüzden mantıklı çevirimler olmayacaktır.

Sadece Google değil birçok arama motoru ile uyumlu olan Ubiquity ile birçok işlemi çok kolay bir şekilde yapabileceksiniz. CTRL + BOŞLUK ile aktif hale getirdiğiniz eklentinin tüm komutlarını öğrenmek için “Command-List” yazıp “ENTER”a basın.

Daha fazla bilgi almak için Tiport yazısına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

PROGRAMI BEDAVA İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Program hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver