Firefox yavaş açılıyorsa, artık çok hızlı açılacak!

Firefox Preloader yeni bir eklenti olup Windows bilgisayarlarda Firefox tarayıcısının çok daha hızlı açılmasını sağlar. Bir çok kullanıcı her zaman Firefox tarayıcısının çok yavaş açıldığını, hatta bazen hiç açılmadığını söylüyor. Bu eklenti firefoxu hızlandırarak siz tıklar tıklamaz  Firefox hemen açılır.

Eklentinin ayarları biraz karışıktır. Öncelikle programın kısayolunu oluşturacağız, daha sonra komut satırına bu kısayol için bir parametre gireceğiz ve son olarak da Windows açılışında otomatik açılmasını sağlayacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

İşte adım adım tüm kurulum detayları:

http://enbasit.com/enbasityolu.png

  1. Firefox Preloader eklentisini indirip kurmak için buraya tıklayınız. Kurduktan sonra Firefox tarayıcısını kapatınız.
  2. Program Files içinde Firefox’un kurulu olduğu klasörü açın. Bu klasör şu adrestedir=  C:\Program Files\Mozilla Firefox (64-bit kullanıcılar için ise şuradadır= C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox )
  3. Bu klasörün içindeki firefox.exe dosyasına sağ tıklayın ve açılan menüden “kısayol oluştur” a tıklayın. Bu klasörü masaüstüne taşımanız gerekebilir.
  4. Bu kısayola sağ tıklayın ve açılan menüden “özellikler” e tıklayın.
  5. Açılan pencereden “Target” yazan kutuya gelin ve bu kutunun en sağına -preloader  yazın. Aşağıdaki resimde örneği görülmektedir.
  6. “OK” butonuna tıklayarak değişiklikleri kaydedin. Şimdi ise son olarak Firefox Preloader’ı Windowsun başlangıcında otomatik olarak çalışması için eklemek kalıyor.

  7. Bunun için öncelikle “Başlat” a tıklayın ve açılan pencereden en alttaki “Tüm Programlar” a tıklayın. Buradaki klasörlerden “Başlat” klasörünü bulup tıklayarak açın ve Firefox Preloader eklentisinin oluşturmuş olduğunuz kısayolunu sürükleyerek bu klasörün içine bırakın.
  8. Yada isterseniz  ” C:\Users\username\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup”  yolunu izleyerek bu klasörü açabilirsiniz.

Böylece bu program siz bilgisayarı her açtığınızda Firefox’u önceden yükleyecek fakat sadece siz tıkladığınız zaman açılacaktır. Bu şekilde Firefox yavaş açılma sorununu kesin olarak çözmüş olacaksınız. Yapılan testler sonucunda bazı bilgisayarlarda 25-30 saniyede açılan Firefox, bu eklentinin kurulumunun ardından 4-5 saniyede açılmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver