Firefox web site kısayol yapma Google Chrome Google Chrome kısayol oluşturma Google Chrome site kısayol oluşturma

Etiketler: firefox, Firefox kısa yol oluşturma, internet Explorer

Web Sitenin Kısayolu Masaüstüne Nasıl Eklenir Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Web Sitenin Kısayolu Masaüstüne Nasıl Eklenir

Her gün olmasa da internete girdiğinizde takip ettiğiniz web sitelerin ve blogların birer kısayolunu masaüstüne koyarak tek bir tıklama ile siteye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Daha önce gezip okuyacağınız bir makale varsa sitenin URL’sini ezberlemek yerine silgili sayfanın bir kısayolunu oluşturarak istediğiniz anda siteye kolayca erişebilirsiniz. Web sitenin kısayolunu oluşturmak kullandığınız internet tarayıcısına göre değişmektedir. Şimdi sizlere adım adım her tarayıcıya göre web sitlerin nasıl kısayolunu oluşturacağınızı anlatacağız.

Bir web sitesinin kısayolunu oluşturmak için yapmanız gereken sırası ile şu şekilde;

İnternet Explorer kullanıcısı iseniz;

Yukarı sağ tarafta duran çark sembolüne tıklayınız. Açılan menüden Dosya > Farklı Kaydet seçeneğine tıklıyorsunuz. Açılan pencereden Kayıt türünü Web arşivi, tek dosya (*.mht) olarak değiştiriniz. Kaydet butonuna tıkladığınızda artık web sitenin kısayolu masaüstünde olacaktır.

Google Chrome Kullanıcısı iseniz;

Sayfanın sağ üst kısmındaki İngiliz anahtarı sembolüne tıklıyorsunuz ve açılan menüden Sayfayı farklı kaydet seçeneğine tıklıyorsunuz. Açılan pencereden kaydedilecek konumu seçtikten sonra kaydet butonuna tıklayarak ilgili web sitenin kısayolunu oluşturabilirsiniz.

Mozilla Firefox kullanıcısı iseniz;

Firefox veya dosya > Sayfayı farklı kaydet seçeneğini seçiyorsunuz. kaydedilecek konumu seçtikten sonra kaydet butonuna tıklayarak web sitenin kısayolunu yapabilirsiniz.

Son Aramalar: firefox, Firefox kısa yol oluşturma, Firefox web site kısayol yapma, Google Chrome, Google Chrome kısayol oluşturma, Google Chrome site kısayol oluşturma, internet Explorer, İnternet Explorer kısayol oluşturma, İnternet Explorer site kısaol oluşturma, sitenin kısayolu nasıl oluşturulur

firefox kısayol oluşturma, chrome kısayol oluşturma, interneti masaüstüne nasıl alırım, site kısayolu oluşturma, facebook masaüstü kısayol oluşturma, website için kısayolu oluşturma, google chrome masaüstü kısayol, masaüstüne resim nasıl konur, google chrome masaüstüne gelmiyor, google dan masaüstüne nasıl resim yüklenir

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver