FireFox 12 Son Sürüm İndir

Mozilla 22 Nisan da merakla beklenen son sürümünü piyasaya sürdü. Linux, Mac OS X ve Windows işletim sistemleri için Mozilla Firefox 12.0 web tarayıcısının son sürümü oldukça kullanıma elverişli durumda. Kısa zamanda en popüler web tarayıcısı haline gelmeyi başaran FireFox günden güne kendini geliştirmeye devam ediyor. FireFox, internette epey vakit geçiren herkesi düşünerek çıkarmış olduğu yeni özelliklerle internet ortamında en kaliteli en hızlı hizmeti verebiliyor.

Mozilla Firefox 12.0 Başlıca Özellikleri:

 •  Indirme yöneticisi penceresinde URL’ler yapıştırmak
 • Page Source izleyici için satır numaraları eklendi
 • Başlık niteliği satır sonları destekler
 • Merkezi arama sonuçları Page improvemens bulun
 • CSS özelliğini sütun doldurmak eklendi
 • Text-align-son CSS özellik için destek eklendi
 • ECMAScript 6 Harita ve Set nesneler için deneysel destek eklendi.

FireFox 12 Açıklaması

Web’de gezinmeyi en iyi şekle sokmak için pek çok şahane özelliği bir araya getirdik. Gezinmek  Daha Kolay, Yüksek Performans, Gelişmiş  Güvenlik, Güçlü Kişiselleştirme, En Yeni Teknolojiler, Evrensel Erişim.
Firefox 11 ile gelen en ilgin özelliklerden biri kuşkusuz Aurora özelliği. “Web geliştirici > İnceleme” bölümünden ulaşabileceğiniz bu özellik sayesinde görüntülemekte olduğunuz web sayfasını 3 boyutlu hale getirebiliyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Kişiselleştirilebilir özellikleri ve eklenti desteğiyle yıllardır en çok tercih edilen tarayıcılardan olan Firefox’un özellikle geliştiriciler için geliştirmeler içeren yeni sürümü yayınladı.

Firefox 12 Güncellemeleri

 • Eski sürümlerden daha kolay güncellenme.
 • ECMAScript 6 Map ve Setobjects desteği.
 • Firefox indirme yöneticisine yapıştırılan URL’leri otomatik indirme.

Firefox, JavaScript motoru JägerMonkey daha hızlı grafik işleme süresi dolayısıyla daha hızlı bir başlangıç yapıyor. Modern bir web tarayıcısı olarak karşımıza çıkan Firefox, WebM, HTML5 ve CSS3 desteği sunuyor. Direct2D ve Direct3D desteği grafiklerin daha hızlı yüklenmesini sağlayan başka bir faktör olarak karşımıza çıkıyor.

 • Düzenlenebilir Sekmeler

Firefox’ta sekmeler sürükle-bırak yöntemiyle taşınarak daha aktif ve hızlı bir çalışma ortamı yaratılabiliyor. Sekmeler uygulama sekmelerine dönüştürelerek sadece ikonları görünen daha az yer kaplayan hale de dönüşebiliyor.

 • Gruplanabilir Sekmeler

Firefox  ile sekmeleri belli gruplara ayırarak çalışabilirsiniz. Böylece sekmeler arasında kaybolmadan yaptığınız işe göre ayırabilirsiniz.

 • Firefox Sync ile Senkronizasyon

Daha önceki sürümde bir eklenti olarak karşımıza çıkan Firefox Sync, bu kez tarayıcı içine entegre edildi. Geçmiş, sekmeler, yer imleri, parolalar mobil cihazlar dahil olmak üzere sahip olduğunuz tüm cihazlar için senkronize edilebiliyor.

 • Firefox Butonu

Sol üstte bulunan turuncu renkli Firefox butonu tarayıcı ayarlarıyla ilgili menüleri bir araya topluyor. Yer imleri, geçmiş, eklentiler, seçenekler menülerine artık bu alandan erişeceksiniz.

 • Geliştirilmiş Güvenlik

İnternette daha güvenli ve iz bırakmadan gezmek için koruma uygulamaları güçlendirildi. Kötü niyetli yazılımların tarayıcı üzerinden kullanıcıları etkilemesi bu sayede giderek zorlaşıyor.

 • Çökme Koruması

Firefox kullanıcıları çökme problemleriyle karşılaşmışlardır. Bu problemle ilgili şikayetler artınca yeni sürümle beraber bu sorundan kullanıcıları koruyan yeni bir özellik daha hayatımıza girdi. Bundan sonra Adobe Flash, Apple Quicktimeveya Microsoft Silverlight uygulamalarında meydana gelen çökmelerden tarayıcınız etkilenmeyecek ve işlemler yarıda kalmayacak.

 • 3D Web

Web ortamında oyun ve görsel tasarımlarda modern yaklaşımların önünü açmak için WebGL desteği 3. boyutu tarayıcıya taşıyor.
Parola Yöneticisi: Bir daha hiçbir uyarı görmeden sitelerdeki parolalarınızı hatırlayın.

Tek Tıkla Yer İmi Ekleme: Siteleri kolayca işaretleyin, arayın ve düzenleyin.

Geliştirilmiş Başarım: Mozilla Firefox ile bilgisayarınızın belleğinden daha az kullanarak sayfaları daha hızlı görüntüleyin.

Akıllı Konum Çubuğu: Sevdiğiniz siteleri saniyeler içinde bulunu: Arama çubuğuna ilgili birkaç şey yazın yeter.

Anlık Site Kimliği: Mozilla  Firefox basit site kimliği sayesinde çevrim içi hilelerden, güvensiz para aktarımlarından ve sahtekârlıklardan uzak durun.

Tam Sayfa Yaklaştırma: Herhangi bir sayfanın bir bölümünü saniyeler içinde yakından ve okunaklı olarak görün.

İşletim Sistemine Özgü His ve Görünüm: İşletim sisteminizle bütünleşik bir Firefox ile gezinin.

http://www.enbasit.com/indir.png

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum

Cevap Ver