Filtre Nedir Hakkında Bilgi

Filtre Nedir

Filtre anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Filtre Nedir, Filtre Ne Anlama Gelir, Filtre Ne Demektir, Filtre Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Filtre ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Filtre Anlamı

Bir sıvı içindeki katı maddeleri süzen ya da ışık ve sesteki istenmeyen özellikleri tutan aygıt. Teknolojide yağlardan parafini ayırmak için basınçlı ya da döner filtreler, şarap damıtılmasında, mum yapımında da geniş yüzeyli basınçlı filtre kullanılır. Suyu ve havayı yabancı cisimlerden kurtarmak için, çok tabakalı gözenekli levhalardan yararlanılır. Patlamalı ya da içten yanmalı motorlardaki filtreler yağlama yağını, havayı ve yakıtı süzerler. Havayı temizlemek için yağlı filtrelerden geçirmek gerekir. Yağ iki defa filtre edilir. Yakıt ise önce pompada, sonra karbüratör girişinde süzülür. Bayındırlık alanında kullanılan filtreler, yol yapımında ve barajlarda toprak tabakaları ve harcın birbirine karışmasını engeller. Fotoğraf filtreleri, renklerin bazılarını tutarak görüntünün netleşmesini ya da renk değiştirmesini sağlayan renkli cam ya da jelatinlerdir. Laboratuvarlarda ise istenmeyen ışınları tutmaya yarayan filtreler kullanılır. Elektronik ve elektrikte istenmeyen sesleri süzmek amacıyla kullanılan ve ancak istenen frekansları geçiren frekans ve bant filtreleri vardır. Antiparazit filtreler de alçak frekansları geçiren aygıtlardır. Aerodinamik tünel filtreleri, tünel içindeki hava çalkantılarını azaltmaya yarayan çok köşeli bölmelerdir.

Konu ile ilgili aramalar: Filtre Nedir Filtre ödev ara Filtre kelime anlamı Filtre sözlükte ara Filtre ansiklopedi bilgi bankası ara Filtre ne demek Filtre neye denir

Filtre ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver