Filoloji Nedir Hakkında Bilgi

Filoloji Nedir

Filoloji anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Filoloji Nedir, Filoloji Ne Anlama Gelir, Filoloji Ne Demektir, Filoloji Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Filoloji ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Filoloji Anlamı

Bir dili, o dilde verilmiş ürünlere dayanarak inceleyen, bu yolla bir ulusun ya da uygarlığın kültürel gelişimini, kendine özgü niteliklerini araştıran bilim dalı. Filoloji, temelde eski metinlerin yorumlanması yöntemine dayanır. Eski metinlerin bulunup okunması, nerede, ne zaman, kim tarafından yazıldığının araştırılması, yazma nüshaların karşılaştırılması, dil özelliklerinin saptanması gibi çalışmalardan sonra ilgili metin, tarihsel bağlamı içinde değerlendirilir. Filoloji ile dil ve edebiyat bilgilerini karıştırmamak gerekir. Dilbilgisi, dili yalnız niteliği bakımından ele alır. Edebiyat bilgisi de edebî yapıtların dil, üslup, deyiş ve biçim özelliklerinden doğan sanat değeriyle düşünce hayatının gelişmesindeki rolü üzerinde durur. Oysa filoloji, dil özelliklerinden düşünce ögelerine doğru gider.

Konu ile ilgili aramalar: Filoloji Nedir Filoloji ödev ara Filoloji kelime anlamı Filoloji sözlükte ara Filoloji ansiklopedi bilgi bankası ara Filoloji ne demek Filoloji neye denir

Filoloji ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver