Filo Nedir Hakkında Bilgi

Filo Nedir

Filo anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Filo Nedir, Filo Ne Anlama Gelir, Filo Ne Demektir, Filo Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Filo ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Filo Anlamı

Aynı görevle bir araya getirilen ya da aynı amaçla kullanılan ve bir komuta altında bulunan gemi ya da uçakların tümü. Hava kuvvetlerinde, bir savaş görevini yürütecek biçimde düzenlenen ve donatılan en küçük hava birliğine filo denilir. Hava filoları, yerine getirecekleri göreve göre av, bombardıman, keşif ya da tahliye filosu adlarını alır. Deniz kuvvetlerinde filo, aynı tip ya da çeşitli tiplerdeki savaş gemilerinin, bir tuğamiral ya da koramiralin komutası altında toplanmasıyla oluşur. Filo sözcüğü, 17. yüzyılda bir donanmanın ya da bir ülkenin genellikle üçte birini belirtmek amacıyla kullanıldı.

Konu ile ilgili aramalar: Filo Nedir Filo ödev ara Filo kelime anlamı Filo sözlükte ara Filo ansiklopedi bilgi bankası ara Filo ne demek Filo neye denir

Filo ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver