Filiz Nedir Hakkında Bilgi

Filiz Nedir

Filiz anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Filiz Nedir, Filiz Ne Anlama Gelir, Filiz Ne Demektir, Filiz Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Filiz ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Filiz Anlamı

Yeni sürmüş, körpe ve küçük dal ya da yaprak ve sürgünler.

Yeni sürgün, küçük, körpe dal ve yaprağa; taze ağaç ve çiçek fidanına; jeolojide maden ocağından çıkarılan bileşiğe filiz denir.

Botanikte kartlaşmamış ağaç gövdesi ve dalına sürgün denir. Üzerinde aralıklı dizilmiş tomurcuklar vardır. Tomurcukların sürgüne bağlanmasına düğüm ve bunlar arasına düğümlerarası denir. Sürgünler, uzun sürgün ve kısa sürgündür.

Ayrıca beton atılırken, daha sonra atılacak betonun demirlerini bağlamak için, atılan betonun demirlerinin dışarı çıkmış olarak bırakılan uçlarına da filiz denir.

Konu ile ilgili aramalar: Filiz Nedir Filiz ödev ara Filiz kelime anlamı Filiz sözlükte ara Filiz ansiklopedi bilgi bankası ara Filiz ne demek Filiz neye denir

Filiz ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver