Filigran Nedir Hakkında Bilgi

Filigran Nedir

Filigran anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Filigran Nedir, Filigran Ne Anlama Gelir, Filigran Ne Demektir, Filigran Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Filigran ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Filigran Anlamı

Bazı kâğıtların dokusunda bulunan ve ışığa tutulduğunda görülebilen çizgi, resim ya da işaret. Filigran, kâğıt hamurunun yayıldığı madenî levha üzerine, bir tel kafes, bakır ya da pirinç bir plaka uygulanarak yapılır. En eski filigranlara Troya’da, Miken’de ve Etrüskler’de rastlanır. Filigran kuyumculukta da kullanılır. Özellikle para basılan kâğıtlara uygulanır, sahte para basımını büyük ölçüde önler. Türkiye’de filigran yapmak, satmak ve satın almak suçtur.

Konu ile ilgili aramalar: Filigran Nedir Filigran ödev ara Filigran kelime anlamı Filigran sözlükte ara Filigran ansiklopedi bilgi bankası ara Filigran ne demek Filigran neye denir

Filigran ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver