Fil Hastalığı Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi Hakkında Bilgi

Fil Hastalığı Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi

Fil Hastalığı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Fil Hastalığı Nedir, Fil Hastalığı Ne Anlama Gelir, Fil Hastalığı Ne Demektir, Fil Hastalığı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Fil Hastalığı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Fil Hastalığı Anlamı

Altderiye yerleşen asalakların (Filaryos) lenf yollarını ya da toplardamarları tıkamaları sonucunda kol, bacak ya da cinsel organların aşırı büyümesi biçiminde kendini gösteren hastalık. Genel olarak, dokuların büyümesi ve kalınlaşması olarak tanımlanır. Hastalığı oluşturan kurtlar, coğrafî bölgelere göre değişir. Köklü tedavi cerrahî müdahale yoluyla yapılır. Lenf sıvısı sürekli olarak dışarıya akıtılır ve yozlaşan dokular kesilerek alınır. Hayvanlarda özellikle hastalanan derinin ve derialtı bağdokusunun iltihaplanması ve sertleşmesi biçiminde görülür. Hayvanlarda tedavisi hemen hemen yok gibidir.

Konu ile ilgili aramalar: Fil Hastalığı Nedir Fil Hastalığı ödev ara Fil Hastalığı kelime anlamı Fil Hastalığı sözlükte ara Fil Hastalığı ansiklopedi bilgi bankası ara Fil Hastalığı ne demek Fil Hastalığı neye denir

Fil Hastalığı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver