Fil Hastalığı, Fil Hastalığı Ameliyatı, Fil Hastalığı Lenfödemin Tedavisi

fil hastalığı nasıl geçer, fil hastalığı nasıl tedavi edilir, fil hastalığı tedavi yolları, fil hastalığı tedavisi

Fil hastalığı (Lenfödem) tedavisi

Tedavisine başlanmadığı ya da tedavisine başlanıpta yarım bırakıldığı zaman ölümcül olabilen fil hastalığı, toplumumuzun sık yaşadığı sorunlar arasında olmasa da, yaşam kalitesini yerle bir eden ciddi hastalıklar arasındadır. Fil hastalığı tıp dalında lenfödem olarak isimlendirilmiştir ve bu hastalığın ilk aşamasında tedavi için spor ve egzersiz yapılması önerilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Lenfatik sıvıların hücre dokuları arasında sıkışıp kalması sonucu bu bölgede basınç yaratması ve şişmesi ile husule gelen fil hastalığının tedavisinde uygulanan spor ve egzersiz kaslara yapılan bu basıncı bir nebzede olsa azaltacaktır. Böylece hastanın hareket etme kabiliyeti de artacaktır.

Fil hastalığının tedavisinde uygulanan bir diğer tedavi yöntemi ise cerrahi işlemdir. Ancak oldukça ciddi olan bu hastalığın cerrahi işlemlerle de kesin bir tedavisi mümkün değildir. Cerrahi işlemin amacı hastanın yaşamış olduğu sıkıntıları en aza indirmektir. En çok da cerrahi operasyonlar sayesinde hastanın hareket olanağı öncesine nazaran daha da artar. Ancak ne tedavi yöntemine başvurulursa vurulsun, fil hastalığının günümüzde kesin tedavisi bulunmamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver