Fıkra Nedir Hakkında Bilgi

Fıkra Nedir

Fıkra anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Fıkra Nedir, Fıkra Ne Anlama Gelir, Fıkra Ne Demektir, Fıkra Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Fıkra ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Fıkra Anlamı

Fıkra; bir yazarın, herhangi bir konu üzerinde kişisel anlayış, görüş ve düşüncelerini güzel bir biçemle, hiçbir tanımlama gereği duymadan anlattığı, sanatsal değeri olan kısa düz yazı türüdür. Başka bir anlatımla fıkra, gazete ve dergilerin belirli sütunlarında güncel konuları ele alan, başlıklı, imzalı yazılardır. Bu fıkra türüne gazete fıkraları da denir. Fıkralar, çoğunlukla gazetelerde “köşe yazısı” biçiminde yayımlanır. Öte yandan, tanınmış kişilerle, hayvanlar vb. ile ilgili ince anlamlı, şakalı kısa öykücüklere de fıkra denir. Nasrettin Hoca fıkraları, Bektaşî fıkraları, Lâz fıkraları bu türdendir.

Gazetelerde köşe yazısı olarak yayımlanan fıkralar ile güldürü ögesi ağır basan bu kısa öykücükleri karıştırmamak gerekir.

Konu ile ilgili aramalar: Fıkra Nedir Fıkra ödev ara Fıkra kelime anlamı Fıkra sözlükte ara Fıkra ansiklopedi bilgi bankası ara Fıkra ne demek Fıkra neye denir

Fıkra ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver