Feribot Nedir Hakkında Bilgi

Feribot Nedir

Feribot anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Feribot Nedir, Feribot Ne Anlama Gelir, Feribot Ne Demektir, Feribot Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Feribot ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Feribot Anlamı

Çeşitli arabaların ve demiryolu vagonlarının taşınması için özel olarak yapılmış gemi, araba vapuru. Eskiden, bir suyun üzerine köprü kurulamaması durumunda, daha çok tren ya da vagonları karşıdan karşıya taşıyarak bir tür köprü görevi gören vapurlara denilirdi. Günümüzde bu tür vapurlara, otomobilleri taşıyan feribotlar da eklenmiştir.

İlk feribotlar kürekliydi. Bazıları kıyıdan kıyıya iple çekilirdi. Çeşitli ülkelerde, binlerce vagonu taşıyabilen feribotlar kullanılmaktadır. Bugün uzak limanlara araba ve yolcu taşıyan feribotlar yani araba vapurları da bu adla anılır. Turizm mevsiminde bu tür feribotlarla yapılan deniz ulaşımı, karayolu ulaşımını kısaltmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Feribot Nedir Feribot ödev ara Feribot kelime anlamı Feribot sözlükte ara Feribot ansiklopedi bilgi bankası ara Feribot ne demek Feribot neye denir

Feribot ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver