Fener Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Fener Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

Fener anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Fener Nedir, Fener Ne Anlama Gelir, Fener Ne Demektir, Fener Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Fener ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Fener Anlamı

Bir aydınlatma aracı. Fenerlerde, aydınlatma amacıyla yağ, mum, petrol, asetilen, havagazı ve elektrik; koruncak olarak da cam, muşamba ya da kâğıt kullanılır. Şenliklerde süs için kullanılan, açılıp kapanabilen fenerler genellikle desenli ve üstüvane ya da karpuz biçiminde olur. Rüzgârdan sönmeyecek biçimde yapılan gemici fenerleri hem deniz, hem de kara taşıtlarında kullanılır. Gemilerin sancak fenerleri yeşil, iskele fenerleri kırmızı renklidir. Elde taşınan, dört yanı camla kaplı fenerler kısa yolculuklarda kullanılır. Çeşitli biçimlerde yapılan el ve cep fenerleri mumlu ya da pillidir.

Konu ile ilgili aramalar: Fener Nedir Fener ödev ara Fener kelime anlamı Fener sözlükte ara Fener ansiklopedi bilgi bankası ara Fener ne demek Fener neye denir

Fener ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver