Fener Balığı Nedir Nerede Hangi Denizde Çıkar Bulunur? Hakkında Bilgi

Fener Balığı Nedir Nerede Hangi Denizde Çıkar Bulunur?

Fener Balığı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Fener Balığı Nedir, Fener Balığı Ne Anlama Gelir, Fener Balığı Ne Demektir, Fener Balığı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Fener Balığı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Fener Balığı Anlamı

Lophiiformes takımının Lophiidae familyasını oluşturan 12 kadar balık türünün ortak adı. Kıyılardan 500 m ye kadar derinlerde yaşayan, boyları 2 m’ye erişebilen, bir dip balığıdır. Başının üstünde, sırt yüzgecinden ayrılmış üç diken biçimli çıkıntı bulunur. Bunlardan ilkinin ucunda olta yemine benzeyen etli bir bölüm vardır ve hayvan küçük balıkları avlamak için bu organı olta gibi kullanır. Hareketsiz yatar ve antenleriyle avını kendine çekerek çok büyük ağzıyla kendi büyüklüğündeki balıkları bile yutabilir. Pulsuz ve çıplak vücudunu kapsayan sıvı insan cildi için tehlikelidir. Mart-ağustos arası derinlere inerek ürer. 6-7 yaşında bir dişi 1 milyon yumurta bırakır. Eti beyaz ve çok lezzetlidir. Ekonomik değeri çok yüksektir.

Konu ile ilgili aramalar: Fener Balığı Nedir Fener Balığı ödev ara Fener Balığı kelime anlamı Fener Balığı sözlükte ara Fener Balığı ansiklopedi bilgi bankası ara Fener Balığı ne demek Fener Balığı neye denir

Fener Balığı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver