Felce İyi Gelen Bitkiler-Hangi Yiyecekler Felce Karşı Korur Hakkında Bilgi

Aşağıda Felce İyi Gelen Bitkiler-Hangi Yiyecekler Felce Karşı Korur ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Felce İyi Gelen Bitkiler-Hangi Yiyecekler Felce Karşı Korur

Felç günümüz insanını tehdit eden bir sağlık problemidir. Felcin en önemli tedavi yolu, felce neden olan sağlık risklerini azaltmaktan geçmektedir. Bilim adamlarının yaptıkları araştırmada magnezyum içeren yiyeceklerin insan bünyesini felç riskine karşı önemli bir düzeyde korunuduğu ortaya çıkmıştırç Magnezyum elementi özellikle sigara tiryakilerinin felce yakalanma tehlikesini azaltıyor.

Yarar mekanizması henüz tam bilinmese de magnezyum kan basıncını düşürüyor. Başta tüm tahıl ürünleri olmak üzere baklagiller, karnabahar, yeşil salata, ıspanak, barbunya, istiridye, kayabalığı ve yerfıstığında yüksek oranda bulunuyor.
Tiryakinin felce yakalanmasını önlüyor.

İsveç’in başkenti Stockholm’deki Karolinska Tıp Kurumu’nda yapılan 13 yıllık araştırmada, magnezyum elementinin özellikle sigara tiryakilerinin felce yakalanma tehlikesini azalttığını ortaya koydu.

Nobel Ödülü veren Karolinska Enstitüsü’nden Dr. Susanna Larsson’un hekim heyetinin tütün tiryakisi 26 bin erkek üzerindeki araştırmasında, magnezyumun yararı açık olarak kanıtlandı. Yarar mekanizması henüz tam bilinmese de bilinen, magnezyumun kan basıncının düşürdüğü.

Tansiyonu da düşürüyor

Akciğer kanseri araştırmasının önemli yan ürünü olarak ortaya çıkan Karolinska’nın keşfine göre, tansiyonu düşüren magnezyumun günde 589 miligram alınması “beyin enfarktüsü” de denebilecek damar tıkanması felci tehlikesini yüzde 15 düşürüyor.

Magnezyum, başta tüm tahıl ürünleri olmak üzere baklagiller, karnıbahar, ıspanak, barbunya, pisibalığıgiller, istiridye, kayabalığı ve yerfıstığında yüksek oranda bulunuyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver