Felç Ve Kök Hücre, Kök Hücre Felç Tedavisi, Kök Hücre İle Felç Nasıl Tedavi Edilir

kök hücre ile felç tedavisi nasıldır, kök hücre ile inme tedavisi, kök hücre tedavisi, kök hücre ve felç tedavisi

Kök hücre ile felç tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Felç (inme) hastalıklarının sıkça boy göstermesi, bu hastalığın tedavi araştırmalarını bir hayli hızlandırarak, teknolojinin son yıllarda kullanmış olduğu kök hücre tedavisi ile felç hastalıklarının klinik çalışmalarında ki ilk aşama başarıyla atlatıldı. Sayısız bölünebilme, yenilenme, organ ve dokulara dönüşebilme özelliğine sahip olan kök hücrenin amacı, felce sebep olan beyin yıkıntısını tedavi etmektir.

 

Şu ana kadar 3 hastaya kök hücre yerleştirilmiş ve hiçbir soruna da rastlanmamıştır. Beyin kök hücreleri hastalarda bir yan etki yaratmadığı için tedavi, felç hastalarına bir umut ışığı yaktı. Ancak uzmanlar kök hücre ile felç tedavisi hakkında olumlu konuşmak için henüz erken olduğunun da altını çizdiler.

Daha sonra ki yıllarda hastalara daha fazla kök hücre verilecek ve hastaların tedaviye vereceği tepkiler gözlenecektir. Sakat kalma ve ölme riskinin büyük olduğu felç hastalıklarının tedavisi, bu önemli sorunların riskini azaltacaktır. Daha sonraki aşamalarda kök hücre ile felç tedavisinin mümkün olup olmadığı açıklığa kavuşacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver