Felç Belirtileri Neler, Felç Belirtileri Nelerdir, Felç Belirtisi

felç belirtisi nedir, felç hastalığı, felç hastalığı belirtileri, felç hastalığı belirtileri nelerdir

Felç belirtileri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Felç yaşam kalitesini olumsuz etkileyen, kişinin hayatını kabusa çeviren ve başkalarına muhtaç olmasına neden olan bir hastalıktır. Felç, merkezi sinir sisteminde meydana gelen bir tıkanmadan dolayı ortaya çıkar. Bazen tüm vücut bazende vücudun bir bölümü felç olur.

 

Felç hastalığı hakkında araştırma yapan bilim adamları, sürekli baş dönmesi sorunu yaşayanları uyarıyor. Baş dönmeleri sebepsiz olmayabilir.

Baş dönmesi felç hastalığının erken belirtisi olabilir diyen Aintree Üniversitesi Hastanesi Felç Birimi Danışman Doktoru Dr. Raj Kumar, özellikle 40 yaş üstü kişilerde meydana gelen baş dönmelerinin felç uyarısı olabilir diyerek dikkatleri çekti. 40-50 yaşlardaysanız ve zaman zaman baş dönmesi yaşıyorsanız mutlaka ciddiye almalısınız.

Baş dönmesi ile birlikte felç belirtileri bulanık görme, denge bozukluğu, ani hafıza kayıpları, güçsüzlük, uyuşukluk ve kafa karışmasıdır. Bu gibi sorunlar yaşıyorsanız felç olma ihtimaliniz yüksek demektir. Dikkatli ve bu sorunların sebepsiz olmadığının bilincinde olmakta fayda var.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver