FED TV mi lcd mi FED TV nedir FED TV özellikleri FED TV teknolojisi

Etiketler: FED TV, FED TV avantajları, Field Emission Display

LCD Gidiyor Yerine FED TV’ler Geliyor Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

LCD Gidiyor Yerine FED TV’ler Geliyor

Tv dünyasındaki değişimi takipte bile zorlandığımız şu günlerde LCD TV’den daha kaliteli görüntü sunuyor, OLED TV’den daha ince. İşte c teknolojisi.

 
     OLED TV teknolojisini olgunlaştırmak için vargücüyle çalışan Sony, bu kez de önümüzdeki yıl içerisinde büyük ekran FED TV (Field Emission Display) serisini piyasaya çıkaracağını duyurdu.
    
     Japon Nikkei gazetesindeki habere göre Sony’nin %37.8′ine sahip olduğu “Field Emission Technologies” şirketi 2009 yılı sonunda piyasaya endüstri tipi 26 inç’lik bir FED TV’leri sürmeye başlayacak. Bunu 60 inç’lik ticari bir model takip edecek.

FED televizyonlar sadece birkaç milimetre kalınlığında ve görüntüleri karbon nanotüplü elektron vericileriyle oluşturuyor. Vericiler elektronlarla tetiklendiklerinde ışık veren fosfor noktaların arkasına yerleştiriliyor. Tanecikler “alan salımı” denen bir işlem ile yayılıyor.

FED’lerin LCD ve plazma TV’lere göre çok daha az enerji harcadığı belirtiliyor. Ayrıca FED televizyonlarda görüntü kalitesi LCD’lerden daha yüksek. Basit görüntüleme tekniği sayesinde FED TV’lerin üretimi de daha ucuz.

Son Aramalar: FED TV, FED TV avantajları, FED TV mi lcd mi, FED TV nedir, FED TV özellikleri, FED TV teknolojisi, Field Emission Display, Japon Nikkei, LCD TV, Nikkei, oled tv

fed teknoloji tv ler, field-emission displays görüntü, japonların en son teknoloji tv leri

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver