Fayton Nedir Hakkında Bilgi

Fayton Nedir

Fayton anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Fayton Nedir, Fayton Ne Anlama Gelir, Fayton Ne Demektir, Fayton Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Fayton ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Fayton Anlamı

Körüklü ve dört tekerlekli, çoğunlukla karşılıklı dört kişilik oturma yeri olan atlı yolcu arabası, payton. Adını, Yunan mitolojisinde gökyüzünde arabayla dolaşan Güneş’in oğlu Faeton’dan alır. Genellikle iki at tarafından çekilir. Bazı faytonların üstü yarıdan çok örtülü, bazılarınınki ise tümüyle açıktır. Osmanlılar döneminde yaygın olarak kullanılan fayton, Türkiye’de günümüzde küçük kentlerde, İstanbul’da Adalar’da ve ayrıca turistik amaçlarla kullanılmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Fayton Nedir Fayton ödev ara Fayton kelime anlamı Fayton sözlükte ara Fayton ansiklopedi bilgi bankası ara Fayton ne demek Fayton neye denir

Fayton ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver