Fayans Nedir Hakkında Bilgi

Fayans Nedir

Fayans anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Fayans Nedir, Fayans Ne Anlama Gelir, Fayans Ne Demektir, Fayans Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Fayans ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Fayans Anlamı

Bir yüzü sırlı ve genellikle çiçek resimleriyle süslü balçık levha. % 80′i kaolin ve kuvarstan oluşan bir tür beyaz topraktan yapılır. Özellikle banyo, mutfak, tuvalet duvarlarını kaplayıp süslemek amacıyla kullanılır. Sıvıları geçirmeyen ve süslemeye elverişli bir sır tabakasıyla kaplıdır. Adını İtalya’nın Faenza kentinden ya da Provence’deki Fayence kasabasından almıştır. Türkiye’ye Çin’den geldiği için çini adı verildi. İlk gerçek fayanslara İ.Ö. 500′lerde İran saraylarının duvarlarında rastlanır.

Konu ile ilgili aramalar: Fayans Nedir Fayans ödev ara Fayans kelime anlamı Fayans sözlükte ara Fayans ansiklopedi bilgi bankası ara Fayans ne demek Fayans neye denir

Fayans ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver