Fasulye Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir Hakkında Bilgi

Fasulye Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir

Fasulye Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir
Fasulye anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Fasulye Nedir, Fasulye Ne Anlama Gelir, Fasulye Ne Demektir, Fasulye Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Fasulye ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Fasulye Anlamı

Fasulye Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir
Baklagiller (Fabaceae) familyasının Phaseolus cinsinden bitkilerle, bu bitkinin meyvesine ve tohumuna verilen ad. Bütün baklagiller içinde en çok tüketilen sebzelerden biridir. Tohumdan yetiştirilen bir yıllık bir bitkidir. Boğumlu gövdesinde tüylü ve yeşil renkli bileşik yaprakları bulunur. Yaprakların koltuğundan salkımlar hâlinde çıkan kelebeksi çiçekler beyaz, pembe ya da mor renklidir. Dik çalı biçiminde (yüksekliği 30-75 cm) ve sarılıcı özellikte (yüksekliği 1-2 m) başlıca iki formu vardır. Yassı, yuvarlak, düz ya da kıvrık olabilen meyvelerinin uzunluğu 5-25 cm arasında değişir ve genellikle yeşil renktedir. Soğuğa duyarlı bir bitki olan fasulye, hemen her tür toprakta yetişir. Orta ve güney Amerika kökenli olduğu sanılan fasulyenin bugün dünyanın pek çok yerinde yaygın olarak tarımı yapılmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Fasulye Nedir Fasulye ödev ara Fasulye kelime anlamı Fasulye sözlükte ara Fasulye ansiklopedi bilgi bankası ara Fasulye ne demek Fasulye neye denir

Fasulye ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver