Farz Nedir Hakkında Bilgi

Farz Nedir

Farz anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Farz Nedir, Farz Ne Anlama Gelir, Farz Ne Demektir, Farz Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Farz ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Farz Anlamı

İslâm inancında, Kur’an’ın ve Hz. Muhammed’in kesin biçimde buyurduğu görevlerdir. Bir buyruğun farz sayılabilmesi için, Kur’an’da konuyla ilgili ayetin hiçbir kuşkuya yer bırakmayacak biçimde açık ve kesin olması, hadisin de çok sayıda güvenilir kişi tarafından aktarılmış olması gerekir. Farzların yerine getirilmesi sevaptır, aksi durumsa günahtır ve belli bir cezayı gerektirir. Namaz, oruç, hac, zekât başlıca farzlar arasındadır. İslâm’a göre bir farzı inkâr etmek Kur’an’ı ve Hz. Muhammed’i de inkâr anlamına gelir.

Konu ile ilgili aramalar: Farz Nedir Farz ödev ara Farz kelime anlamı Farz sözlükte ara Farz ansiklopedi bilgi bankası ara Farz ne demek Farz neye denir

Farz ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver