Fare Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Fare Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Fare Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri, Fare Memeli Hayvan mıdır?
Fare anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Fare Nedir, Fare Ne Anlama Gelir, Fare Ne Demektir, Fare Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Fare ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Fare Anlamı

Memeliler (Mammalia) sınıfının, kemiriciler (Rodentia) takımının, Myomorpha alttakımına ait çok sayıda küçük memelinin ortak adı. En kalabalık memeli familyasıdır. Diğer kemiricilerden farklı olarak, genellikle kuyrukları daha uzun, çıplak ve yer yer seyrek tüylerle örtülüdür. Hem bitkisel hem de hayvansal besinlerle beslenirler yani hepçildirler. Üreme hızları çok fazladır. Antarktika, Yeni Zelânda, Batı Hint Adaları ve bazı kutup adaları dışında, dünyanın her yerinde yaygındırlar.

Konu ile ilgili aramalar: Fare Nedir Fare ödev ara Fare kelime anlamı Fare sözlükte ara Fare ansiklopedi bilgi bankası ara Fare ne demek Fare neye denir

Fare ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver