Fare (Mouse) Nasıl Temizlenir? Fare Temizliği İçin Öneriler

Fare temizliği de en az klavye temizliği kadar önemlidir. Farenizin de üzerinde bakteri taşıdığını unutmayın. Ayrıca farenizin daha iyi çalışması ve takılmaması için arada bir temizlemeniz gerekiyor. Burada sizlere bunun en basit ve güvenli yolunu anlatıyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

enbasityolu.png (209×46)

  1.  Farenin varsa kablosunu bilgisayardan çıkarın ve varsa bataryasını sökün.
  2.   Be careful not to get moisture into any openings. Hafif nemli bir mikrofiber bez kullanarak kirleri ve tozları temizleyin.
  3.  Şimdi ise kuru bir mikrofiber bez ile farenin üzerinde kalan şeyleri silip temizleyin.
  4.  Eğer dönen tekerleğinin altında  parçacıklar varsa farenizi baş aşağı çevirdikten sonra tekerleği döndürerek içerde kalan şeylerin dökülmesini sağlayın.

Dezenfekte Etme

  1.   Farenizi bilgisayardan çıkarın ve bataryasını sökün.
  2.   Dezenfektan temizleyiciler ile farenizi silip temizleyin. Beze çok fazla dökmememeye dikkat edin ve bezi iyice sıktıktan sonra silin. Açık alanlardan sıvı geçmesine izin vermeyin.
  3.  Hızlı hareketlerle  farenizin altını üstünü hafif nemli mikrofiber bezle temizleyin.
  4.   Daha sonra kuru bir mikrofiber bez ile kalan şeyleri silin.

Yukardaki fare temizleme yöntemi laptop ve touch pad lere de uygulanabilir. Laptopu kapatmayı, güç kablosunu ve bataryasını çıkarmayı unutmayın yeter. Açık olan deliklerden sıvının kaçmasına izin vermeyin ve asla klavye, mouse yada laptopa direk olarak sprey sıkmayın!

Her ihtimale karşı uyaralım: Klavyeyi asla bulaşık makinesine atmayın, yoksa kısa devre yapar. Ayrıca klavyenizin tuşlarını sökerek temizlemenizi ne üretici firmalar ne de ben tavsiye etmiyorum. Kalıcı zararlar verebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver