Familya Nedir Hakkında Bilgi

Familya Nedir

Familya anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Familya Nedir, Familya Ne Anlama Gelir, Familya Ne Demektir, Familya Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Familya ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Familya Anlamı

Aralarında ortak nitelikler bulunan canlılar, nesneler ya da kavramlar topluluğu. Familya ya da Türkçe karşılığı olan aile kavramı, özellikle canlıların sınıflandırılmasında takım ya da alt takımın altında yer alan ve pek çok ortak özelliklerinden ötürü bir araya getirilen cinslerin topluluğuna verilen addır. Familyaların bilimsel adları Lâtincedir ve genellikle o familyanın örnek tipi olan cinsin adından türetilir. Türkçe familya adlarında ?giller takısı kullanılır (gülgiller, kedigiller gibi…). Lâtince familya adlarında bitkiler için ?aceae, hayvanlar için ?dae takıları kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Familya Nedir Familya ödev ara Familya kelime anlamı Familya sözlükte ara Familya ansiklopedi bilgi bankası ara Familya ne demek Familya neye denir

Familya ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver