Falaka Nedir Hakkında Bilgi

Falaka Nedir

Falaka anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Falaka Nedir, Falaka Ne Anlama Gelir, Falaka Ne Demektir, Falaka Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Falaka ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Falaka Anlamı

Bir ceza ve işkence aygıtı. İki ucuna ip ya da kayış bağlı kalınca bir sopadır. Eskiden öğrenciler ve yasaya aykırı davranan kişiler, falaka kullanılarak cezalandırılırdı. Falakaya çekilecek kişi sırtüstü yatırılır ve falakanın ipi ya da kayışı ayak bileklerine geçirilir, cezalandırılacak kişinin ayak bilekleri sopa kendi yönünde döndürülerek sıkılır, falakayı iki kişi birer ucundan kaldırır, üçüncü bir kişi verilen sopa cezasını uygulardı. Falakayla cezalandırma Cumhuriyet döneminde yasaklandı.

Konu ile ilgili aramalar: Falaka Nedir Falaka ödev ara Falaka kelime anlamı Falaka sözlükte ara Falaka ansiklopedi bilgi bankası ara Falaka ne demek Falaka neye denir

Falaka ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver