Fakülte Nedir Hakkında Bilgi

Fakülte Nedir

Fakülte anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Fakülte Nedir, Fakülte Ne Anlama Gelir, Fakülte Ne Demektir, Fakülte Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Fakülte ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Fakülte Anlamı

Üniversiteye bağlı olan ve birbirine yakın bilim alanlarının bir araya getirilmesiyle oluşan eğitim kurumu.

Ortaçağın geç dönemlerindeki hemen hemen tüm Avrupadaki üniversiteler için model oluşturmuş olan Ortaçağdaki Paris Üniversitesinin 4 fakültesi vardı: Teoloji, Hukuk, Tıp ve son olarak Sanat fakültesi. Diğer üçünden birine devam etmek için önce birinden mezun olmak gerekiyordu. Orta çağda bu dört fakültenin bir üniversitede mutlaka bulunması gerekiyordu ancak bu fiilen bazı üniversitelerde gerçekleşmedi. Genelde fakülte sayısı günümüz üniversitelerinde daha fazla olmakla beraber, diğer 4 fakülte de bulunmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Fakülte Nedir Fakülte ödev ara Fakülte kelime anlamı Fakülte sözlükte ara Fakülte ansiklopedi bilgi bankası ara Fakülte ne demek Fakülte neye denir

Fakülte ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver