Faktöriyel Nedir Faktöriyel Nasıl Hesaplanır Hakkında Bilgi

Faktöriyel Nedir Faktöriyel Nasıl Hesaplanır

Faktöriyel anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Faktöriyel Nedir, Faktöriyel Ne Anlama Gelir, Faktöriyel Ne Demektir, Faktöriyel Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Faktöriyel ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Faktöriyel Anlamı

1′den kendisine kadarki doğal sayıların birbirleriyle çarpılacağını anlatmak üzere, bir doğal sayının önüne konulan ünlem işareti, çarpansal da denir. Buna göre, n bir doğal sayı olmak üzere, n!= 1.2.3… (n-1).n’dir. n büyüdükçe n! şaşılacak bir hızla artar. Ünlem işareti, bu hızlı artış nedeniyle kullanılmıştır. Örneğin 3! = 1.2.3 = 6 iken, 8! = 1.2.3.4.5.6.7.8 = 40.320′dir. 0! (sıfır faktöryel) 1 olarak tanımlanır.

Konu ile ilgili aramalar: Faktöriyel Nedir Faktöriyel ödev ara Faktöriyel kelime anlamı Faktöriyel sözlükte ara Faktöriyel ansiklopedi bilgi bankası ara Faktöriyel ne demek Faktöriyel neye denir

Faktöriyel ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum

  1. çok güzel tanımını 2 saattir bulamadım çoook teşekkür ederim keşke örnek sorular ve çözümleride olsaydı

Cevap Ver