Facede kapak fotoğrafını nasıl gizleriz resimli anlatım facebookta kapak fotoğrafları gizleme

Facebook Timeline sistemine geçmesinin ardından kullanıcıların sorunları bitmek tükenmek bilmiyor. Yeni bir sorun ise kapak fotoğraflarının default ayar olarak herkese açık olması..

Sizlere bunu nasıl yapacağınızı resimli olarak anlatacağım.

Sponsorlu Bağlantılar

İlk önce facebook hesabımıza giriş yapıyoruz. En üst sağ köşedeki Hesap sekmesine tıklıyoruz. Gizlilik Ayarları‘na tıklıyoruz. Bundan sonra yapmamız gerekenler resimlerdeki kırmızı ok ile gösterilen yerlere tıklamaktır. Ayarları Özelleştir‘e tıklıyoruz.

facebook profil resimlerini gizleme nasil yapilir 1 Facebookta Kapak Fotoğrafları Resimleri Nasıl Gizlenir (Resimli Anlatım)

Ayarları Özelleştire tıkladıktan sonra aşağıdaki sayfa karşımıza çıkıyor. Kırmızı ok ile gösterilen Gizlilik Ayarlarını Düzenle yazan linke tıklıyoruz.

facebook profil resimlerini gizleme nasil yapilir 2 Facebookta Kapak Fotoğrafları Resimleri Nasıl Gizlenir (Resimli Anlatım)

Aşağıdaki sayfa karşımıza çıkıyor. Burada tüm albümlerimizi vaya sadece bazı albümleri gizleyebiliriz.

Herkes: Tüm facebook kullanıcıları resimlerini görebilir.
Arkadaşlarımın Arkadaşları: Yalnızca listenizde kayıtlı kişiler ve onların arkadaşları resimlerinizi görebilir.
Sadece Arkadaşlarım: Sadece listenizde kayıtlı arkadaşlarınız görebilir.

facebook profil resimlerini gizleme nasil yapilir 3 Facebookta Kapak Fotoğrafları Resimleri Nasıl Gizlenir (Resimli Anlatım)

facebook profil resimlerini gizleme nasil yapilir 4 Facebookta Kapak Fotoğrafları Resimleri Nasıl Gizlenir (Resimli Anlatım)

Belirli Kişiler: Sadece sizin seçtiğiniz arkadaşlarınız görebilir.
Sadece Ben: Resimleriniz sizden başka hiç kimse göremez.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver