Facebook zaman tüneli istenmeyen paylaşımları durdurma Facebook zaman tüneli virüsleri durdurma

Etiketler: facebook, Facebook zaman tüneli istenmeyen mesajları engelleme

Facebook Zaman Tüneli Virüsler Nasıl Temizlenir Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Zaman Tüneli Virüsler Nasıl Temizlenir

Facebook zaman tüneline geçtikten sonra istenmeyen mesajlar ve saçma sapan reklamlarda hızlı bir artış gözlendi. Reklam şirketleri bedava reklam yapabilmek için Facebook kullanıcılarının duvarlarını kullanıyor ve buraya yazılan bir yorum veya paylaşılan bir bağlantı linki kişinin tüm listesine ulaşıyor. Buna ise neden olan Facebook kullanıcılarının uygulamalara izin vermesinden dolayı kaynaklanıyor. Şimdi uygulayacağınız adımlar ile bu istenmeyen mesajlardan kurtulabilirsiniz.  

İnternet sitelerinin Facebook uygulamalarını kabul ederken dikkatli olmalısınız. Her uygulama göründüğü kadar masum değil.

İlk yapmanız gereken Facebook hesabınıza giriş yapmaktır. Daha sonra sayfanızın sağ üst köşesinde yer alan ok tuşuna basıyorsunuz ve açılan menüden “Hesap Ayarları” menüsüne giriyorsunuz.

Daha sonra karşınıza çıkacak olan “Genel Hesap Ayarları” sayfasının sol kısmında yer alan “Uygulamalar” menüsüne tıklıyorsunuz.

Karşınıza Facebook hesabınızda izin verdiğiniz uygulamalar listelenecektir. Sizi rahatsız eden uygulamaları buradan bulup sağ taraflarındaki “X” tuşuna basarak uygulamaları hesabınızdan kaldırabilirsiniz. Böylece sizin adınıza paylaşımlarda bulunamayacaklardır.

Eğer uygulamadan vazgeçmek istemiyorsanız. uygulamanın ayarlarını değiştirerek en azından listenizde paylaşımı engelleyebilirsiniz. Yine aynı listeden uygulamanın “Düzenle” butonuna tıklıyorsunuz. Daha sonra silmek istemediğiniz ancak paylaşımlarını kısıtlamak istediğiniz uygulamada yer alan “Herkes” kısmını “Sadece Ben” şeklinde değiştirerek uygulamanın paylaşımları sadece sizin tarafınızdan görülebilecektir.

Son Aramalar: facebook, Facebook zaman tüneli istenmeyen mesajları engelleme, Facebook zaman tüneli istenmeyen paylaşımları durdurma, Facebook zaman tüneli virüsleri durdurma

zaman tüneli virüsü, facebookta virüs nasıl temizlenir, facebookta istenmeyen abonelikler, facebook virüs engelleme, facebook zaman tüneli virusu, facebook istenmeyen abonelikler, facebook reklamlarından nasıl kurtulabilirim, facebookta virüs nasıl temizlenir, facebook virüsü nasıl silinir, facebookta reklam virüsü engelleme

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver