Facebook Poke Uygulaması (Çoklu Arkadaş Dürtme) Nedir Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar

Facebook, çalışmalarına hızla devam ediyor. Yıl boyunca Messenger, Camera gibi farklı mobil uygulamalar geliştiren sosyal paylaşım sitesi şimdide iOS cihazları için yeni uygulaması “Poke”u duyurdu.

Facebook, Newsroom sayfasında Poke özelliğini duyurdu. Şirketin bu uygulama ile 2004’den beri Facebook‘da bulunan “dürtme” işlevini öne çıkardığı görülüyor. Ayrıca söylentileri gezinen “kendiliğinden silinen mesajlar”, Poke uygulamasında yer alıyor. Facebook Poke’u şu sözlerle anlatıyor:

Sponsorlu Bağlantılar

“Poke uygulamasıyla Facebook arkadaşlarınızı dürtebilir, onlara mesaj, fotoğraf veya video gönderebilir, istediğiniz şeyi çok kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz. Sadece bir arkadaşınızı dürtebilir veya birden çok arkadaşınızı aynı anda dürtebilirsiniz. Gönderdiğiniz her mesaj, belirlediğiniz süreden sonra otomatik olarak silinir; 1, 3, 5 veya 10 saniye sonra. Süre bittiğinde mesaj, uygulamadan yok olur.”

1356208177_2012122211305762072.jpg

Sadece iPhone ve iPad gibi iOS cihazlarına sunulan uygulamanın Android ve diğer platformlara ne zaman geleceği bilinmiyor.

Buradan indirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver