Facebook mesajlarınızı kimin göreceğini seçin, istemediğiniz kişiler görmesin

Facebook’ta yazdığınız mesajları sadece bazı arkadaşlarınız görsün istiyorsanız veya bazı kişilerin bu mesaj ve paylaşımlarınızı görmesini engellemek istiyorsanız bu mümkün.

http://enbasit.com/enbasityolu.png

Sponsorlu Bağlantılar
  1. Duvarınızda kendi durumunuzla ilgili veya herhangi bir konu hakkında bir yazı yazıp paylaşacaksanız, kutunun hemen altında bulunan ok işaretine tıklayın ve açılan menüden de “Özelleştir” linkine tıklayın. Alttaki resimde gösterilmiştir.
  2. Açılacak pencere alttaki resimde görülmektedir. Buradan “şu kişilerden” bölümüne tıklayarak açılan menüden de “Belirli kişiler” i seçin.
  3. Açılacak pencere aşağıdaki gibidir. Buradan yalnızca üstteki boş kutuya yazdığınız isimlere sahip kişiler yeni yayınlamakta olduğunuz mesajı görebilecekler. Diğerleri göremeyecek.
  4. Eğer yazdığınız mesajı bir kaç belirli kişi dışında herkesin görmesini istiyorsanız, pencerenin alt tarafında bulunan “Bunu şu kişilerden gizle” bölümündeki kutuya söz konusu kişilerin isimlerini yazın.
  5. Eğer burada girdiğiniz kişilerin ve ayarın bundan sonra göndereceğiniz bütün mesajlarda geçerli olmasını istiyorsanız, o zaman en alt sol köşedeki “Bunu varsayılan ayarım yap” kutucuğunu işaretlemeniz yeterlidir.
  6. Son olarak da en alttaki “Ayarı Kaydet” butonuna tıklayıp çıkın.
Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:

Cevap Ver