Facebook Fotoğraf Albümü Nasıl İndirilir? Facebook’taki Resimlerin Hepsini İndirme

Online olarak fotoğrafları paylaşmanın milyonlarca yolu var, fakat Facebook en popüleri.  Eğer internete bağlanmadanda fotoğraflarınızı görmek, başka servislerle de bu fotoğrafları paylaşmak ya da sadece tüm resimlerinizi yedeklemek için facebooktaki tüm fotoğraf albümünüzü bilgisayarınıza indirmek istiyorsanız burada sizlere yapmanız gerekenleri anlatıyorum. Fakat daha önce şunu da belirtmeliyim ki, bu eklenti ile sadece kendi fotoğraf albümlerinizi değil, Facebook’daki tüm fotoğraf albümlerini bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

enbasityolu.png (209×46)

  1. PhotoLive Chrome eklentisini indirin ve kurun.  İlerleyen zamanlarda diğer tarayıcılar için de uyumlu olabilir fakat şu an için sadece Chrome tarayıcısı ile kullanılabilir.
  2. Daha sonra Facebook fotoğraf albümünüzün olduğu sayfayı açın. Sayfanın en yukarısında yer alan  “Download Album” yani albümü indir butonuna tıklayın. Yukardaki resmin üst kısmında bu buton görülmektedir.

    Adım 2:  Facebook albümü indir

  3. Bu butona tıklayınca, PhotoLive sitesine gideceksiniz. Bu sayfa arkaplanda çalışarak sizin indireceğiniz ZIP dosyasını hazırlayacaktır. Bu da çok az bir sürenizi alabilir.
  4. ZIP dosyasını indirin ve içeriğini arşivden çıkararak bilgisayarınızdaki istediğiniz yere kaydedin.

Hepsi bu kadar. Eğer bazı fotoğraf albümlerini indirmek istemenize rağmen üzerinde “Download Album” butonu çıkmıyorsa, bunun nedeni hesap sahibinin indirmeye izin vermemesidir. Bu kişiden kibarca izin isteyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:

Cevap Ver