Facebook etiketleme engelleme, etiket kaldırma, isim etiketleme izin ayarı [resim ve video için]

Facebook en sonunda uzun süredir beklenen bir özelliği hayata geçirdi. Artık sizi rahatsız edebilen herkezin kafasına göre sizi etiketlemesi veya mesajlarına dahil etmesi sorun olmaktan çıkıyor. Çünkü ayarlar sayfasına gidip bir kaç ayar yaparak, sizin onayınız olmadan kimsenin sizi etiketlemesine izin vermeyecek ya da etiketlendiğiniz fotoğrafları ve videoları görmesini engelleyeceksiniz. Peki Facebook’ta resimler ve video üzerinde isim etiketlemeyi nasıl engelleyeceksiniz? İşte facebook etiket kaldırma yolu:

http://enbasit.com/enbasityolu.png

Sponsorlu Bağlantılar
  1. Facebook sayfanızın en üst sağ köşesinde bulunan “Hesap” linkine tıklayın ve açılan menüden de “Gizlilik Ayarları” na tıklayın.
  2. Daha sonra açılan sayfadan alttaki resimde gösterilen “Ayarları özelleştir” linkine tıklayın.
  3. Ardından aşağıdaki resimde gösterdiğim “etiketlendiğin fotoğraflar ve videolar” linkinin sağındaki “Ayarları düzenle” butonuna tıklayın.
  4. Aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır. Buradan yuvarlak içinde gösterdiğim küçük ok işaretine tıklayın ve alta doğru açılan ufak menüden “Özelleştir” linkine tıklayın.
  5. Şimdi ise alttaki gibi bir pencereyle karşılaşacaksınız. Buradan da yuvarlak içinde gösterdiğim ok işaretine tıklayarak alta doğru açılacak menüden kimin etiketlendiğiniz resimleri görebileceğine karar verin. Ya da eğer belirli kişilerin bu etiklenmiş olduğunuz fotoğrafları görmesini engellemek istiyorsanız, hemen alt taraftaki “Bunu şu kişilerden gizle” kutusuna söz konusu kişilerin isimlerini yazın.
  6. Son olarak da altını çizdiğim “Ayarı Kaydet” butonuna tıklayarak kapatın.
Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler:

Cevap Ver